top of page
  • Zdjęcie autoraWindTAK Sp. z o.o.

Konferencja PSEW Offshore Wind 2019


Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej zorganizowało wiodące wydarzenie dotyczące morskiej energetyki wiatrowej w Polsce!

Konferencja Offshore Wind jest obecna w kalendarzu wydarzeń PSEW od 2012 roku i na dobre wpisała się w krajobraz wydarzeń branżowych. Przez lata konferencja ta zyskała status głównego wydarzenia w regionie Morza Bałtyckiego. Za każdym razem w konferencji bierze udział około 200 osób z Polski i zagranicy.


Podczas Konferencji Offshore Wind poruszane są takie zagadnienia jak:

możliwości rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i w regionie Morza Bałtyckiego, przekazanie uczestnikom wiedzy na temat aktualnego stanu projektów offshore w Polsce oraz planowanych przez inwestorów na najbliższe lata portfelach zamówień.


Morska energetyka wiatrowa ma szanse stać się motorem napędzającym polską gospodarkę w najbliższym 20-leciu.

Polscy dostawcy już teraz mają znaczący potencjał w zakresie zapewnienia dostaw elementów konstrukcyjnych i usług związanych z budową i eksploatacją farm wiatrowych na morzu. Obecnie niemal 100 polskich podmiotów dysponuje wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie.

Aby w pełni wykorzystać potencjał polskiego przemysłu wokół rodzącego się sektora podczas Offshore Wind Conference 2019 dyskutowano m.in. o konieczności usprawnienia dialogu pomiędzy potencjalnymi dostawcami, wykonawcami i zamawiającymi, a także o potrzebie wsparcia firm przez państwo i inwestorów.


Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć również firmy WindTAK. Podczas konferencji naszej firmie udało się nawiązać liczne kontakty, w tym z najważniejszymi graczami rynku energii z wiatru w Polsce: PGE Energetyka Odnawialna, Polenergia, Siemens Polska, Windhunter Group, a także DNV GL.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page