top of page
  • Zdjęcie autoraWindTAK Sp. z o.o.

III Forum Operatorów Farm Wiatrowych

Po dwóch latach stagnacji na rynku lądowej energetyki wiatrowej znów powiało optymizmem.


Do kręcących się już w Polsce prawie 5,9 tys. MW dołączy kolejny 1 tys. MW mocy wiatrowych zakontraktowanych w ramach ubiegłorocznej aukcji. Następna część spośród 3 tys. MW gotowych do budowy projektów farm wiatrowych ma szansę na uzyskanie rządowego wsparcia w ramach aukcji planowanej jeszcze w tym roku.

Operatorzy pracujących już turbin odetchnęli z ulgą. Przychody farm wiatrowych poszły w górę wraz ze wzrostem cen energii i zielonych certyfikatów. Z kolei ich koszty spadły m.in. dzięki przywróceniu poprzedniej podstawy podatku od nieruchomości w wyniku nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii i ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych.

Takie spotkania jak FOFW to szansa dla firmy WindTAK, aby pozyskać klientów. Podczas trzeciej edycji Forum Operatorów Farm Wiatrowych nawiązaliśmy kontakty z polskimi i zagranicznymi firmami zarządzającymi potencjałem maszyn i urządzeń energetyki wiatrowej w naszym kraju.

Spadające koszty produkcji energii w nowych farmach wiatrowych ujawnione w aukcji z listopada 2018 r. sprawiają, że coraz ważniejsze staje się optymalizowanie funkcjonowania biznesu. Jednocześnie silna presja konkurencyjna mobilizuje do szukania nowinek technologicznych i wdrażania innowacyjnych rozwiązań poprawiających rentowność. To właśnie tu WindTAK upatruje sukcesu, oferując nasze nowatorskie pakiety aerodynamiczne do łopat turbin wiatrowych: generatory wirów, ząbkowania ale także nasze usługi inżynierskie poprawiające uzysk energetyczny turbiny oraz wydłużający okres jej eksploatacji.

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page