top of page
  • Zdjęcie autoraWindTAK Sp. z o.o.

DARR przyznał dotacjęWINDTAK bierze udział w programie akceleracyjnym dla startup'ów realizowanym w ramach inicjatywy EIT Climate-KIC a organizowanym w naszym kraju przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

Climate-KIC jest europejską inicjatywą, która opracowuje i wdraża przełomowe rozwiązania w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu. Climate-KIC Accelerator Programme jest największym europejskim programem grantowym dla pomysłów biznesowych w obszarze tematycznym, jakim jest ochrona środowiska, zrównoważony rozwój, efektywność energetyczna, ochrona klimatu, odnawialne źródła energii, budownictwo ekologiczne i branże pokrewne.


Otrzymany grant zespół WindTAK przeznaczy na rozwijanie technologii związanych z projektowaniem i produkcją elementów poprawiających efektywność turbin wiatrowych, tj. generatorów wirów, ząbkowań oraz na badania nad właściwościami materiałów z których wykonujemy te detale. Środki pomogą także w bieżącej działalności firmy - pozyskaniu wsparcia prawnego, IT oraz na kampanię reklamową w mediach społecznościowych.

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page